Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

13| 5183 |31.10.2024 НОВИНИ

Пенева, Обществения съвет към ЦИК: Данните от видеонаблюдението са скандални

.
"Общественият съвет тепърва ще прави анализ на предсрочния парламентарен вот на 27 октомври. Готвим становище, с което да запознаем обществото – от регистрацията на партиите, решенията на ВАС, които за първи път позволиха електронна регистрация".
 

Това заяви в ефира на „Денят започва“ Цветелина Пенева, член на Обществения съвет към ЦИК.







„Данните от видеонаблюдението са скандални, особено в някои секции“, каза тя.


По думите й проблемът е системен и е в това, че изборната администрация, която трябва да прилага Изборния кодекс, не го прилага по най-добрия начин.

 

„В ръцете на ЦИК и РИК има административни наказания при всяко едно нарушение - при отчитането на резултатите, броенето на гласовете и другите нарушения“, посочи Пенева.


Тя коментира и казуса с гласовете на „Величие“. Пенева обясни, че при вписването на гласовете понякога те отиват на следващия ред при друга формация.

 

„Само при сравнение на данните от видеонаблюдението , тези грешки могат да се отчетат“, каза тя.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 3924 |15.12.2025 Сетиха се сега да променят изборния кодекс. Къде бяха преди време депутатите? . 2| 3148 |11.03.2025 Проф. Калинов: КС се изживява като съд, а не е съд. Първата им работа беше да засекретят делото за изборите . 4| 3179 |08.03.2025 Развитие по изборните протоколи, КС наложи конкретна забрана на ЦИК . 10| 3140 |06.03.2025 ЦИК изпраща спешно писмо до Конституционния съд

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads