Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 5534 | НОВИНИ

”Политико”: България иска Мария Габриел да получи ресор „Земеделие“ в новата Европейска комисия

Мария Габриел
Мария Габриел
България иска настоящата ѝ еврокомисарка Мария Габриел да получи ресор „Земеделие“ в новата Европейска комисия, съобщи „Политико“. В момента Габриел отговаря за „Цифрова икономика и цифрово общество“.
 

„Заинтересовани сме от земеделското портфолио“, заявил пред изданието български дипломат. „Все още не мога да потвърдя, че ще го получим, но това предмет на дискусии между българския премиер и следващия председател на Европейската комисия“, допълнил дипломатът. В настоящата ЕК с ресор „Земеделие и развитие на селските райони“ е ирландският еврокомисар Фил Хоган, припомня БНР.

Миналия месец Министерският съвет одобри кандидатурата на Мария Габриел за член на Европейската комисия от името на Република България.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Тръмп иска да премахне правото да си американец, ако си роден в САЩ 9| 5347 | Тръмп иска да премахне правото да си американец, ако си роден в САЩ БСП иска прокуратурата да провери 11 фирми, свързани с Христо Ковачки 7| 5811 | БСП иска прокуратурата да провери 11 фирми, свързани с Христо Ковачки Експерти: България лъже Евростат за жертвите на пътя 1| 4817 | Експерти: България лъже Евростат за жертвите на пътя 20 студенти от Египет се обучаваха в техническия учебен център на ЧЕЗ Разпределение България 0| 4988 | 20 студенти от Египет се обучаваха в техническия учебен център на ЧЕЗ Разпределение България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads