Мостът се изгражда от частна фирма от Плевен. Държавата е отпуснала близо 100 000 лв. за операцията.

Работата обаче е спряна, тъй като багерът, който повдига елементите, е скъсал верига.

Kомуникацията между общината, институциите и инициативния комитет продължи около 2 месеца, докато се стигне до доставката на този метален мост.

Очаква се мостът да бъде открит в началото на новата година. Така маршрутът на леките автомобили до Червен бряг ще се облекчи с поне 50 км.

Припомняме, че над 2 хиляди души с подписка поискаха да имат поне временен мост над река Искър.


С протестен автопоход, организиран от Инициативен комитет от Червен бряг, хората поискаха да имат безопасен достъп до домовете си.