Реклама / Ads
0| 2674 |13.10.2025 НОВИНИ

Потоп в Мексико: Най-малко 64 жертви и десетки изчезнали след проливните дъждове

.
Източник: БГНЕС
Проливните дъждове, които връхлетяха Мексико през изминалата седмица, взеха най-малко 64 жертви. 65 души се водят изчезнали, съобщи правителството в понеделник. Обилните валежи предизвикаха свлачища, наводнения и прекъсвания на електрозахранването в няколко щата.
 

Хиляди спасители и военни са разположени в засегнатите райони по крайбрежието на Мексиканския залив и в централните части на страната, за да помагат при евакуации, почистване и наблюдение на рисковите зони, пише Ройтерс.

 

Най-тежко пострадали са щатите Идалго и Веракрус, заяви Лаура Веласкес, национален координатор по гражданска защита.


Във Веракрус са потвърдени 29 загинали и 18 изчезнали, а в Идалго — 21 жертви и 43 изчезнали.

 

Електрозахранването е било прекъснато в няколко щата, но по-голямата част от населените места вече са възстановени, уточниха властите.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 816 |14.12.2025 Кървав атентат с много убити евреи на плаж в Сидни . 0| 1301 |14.12.2025 Сестри Стоеви с титла на турнир в Индия . 0| 1212 |14.12.2025 Нова година в италиански влак – за 11 280 евро . 1| 1289 |14.12.2025 От 15 декември тръгва първият държавен "Магазин за хората"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads