Реклама / Ads
1| 4927 |11.07.2014 НОВИНИ

Потопът нападна и Ловешко

.
Остава в сила бедственото положение в Ловешко, след излелия се снощи дъжд над града и региона. 11 населени места в областта останаха без ток. Наводнени са много от улиците на града има паднали дървета, изкъртени бордюри и паднали дървета, но за щастие няма данни за пострадали.
 

В ниските части на града движението беше блокирано. Имаше и много закъсали автомобили. От „Гражданска защита“ съобщават, че има множество сигнали за наводнение на жилища и мазета. Засегнати от водата са и държавни и общински сгради. 

 

Наводнен беше и стадионът в града, като това отмени срещата за Лига Европа на местния Литекс.

 

За щастие няма пострадали хора, но материалните щети са много големи. Доста къщи са наводнени, както и административни сгради и търговски обекти. Много дървета са изпочупени от бурята, изнесена е пътната настилка. Но с общото участие на кризисния щаб – държава и община, на този етап сме се справили със ситуацията. Днес започваме с разчистването на града”, каза за НТВ кметът на Ловеч Минчо Казанджиев.

 

Той съобщи, че от сутринта е възстановено захранването в населените места, които бяха оставени без ток заради стихията.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3260 |08.05.2025 30 литра за 10 минути: Втора вълна наводни селата в Монтанско . 7| 3316 |02.01.2025 „Искаме ток, вода. Оставка! Иван Иванов – вън от КЕВР!“: Ловеч излезе на протест . 2| 3479 |29.12.2024 Пето денонощие без ток - в Ловешко излизат на протест, затварят пътен възел . 2| 3379 |25.12.2024 Десетки населени места без ток заради интензивни снеговалежи

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads