Реклама / Ads
2| 5036 |28.11.2024 НОВИНИ

Повече от 10 000 българи са влезли в британско-китайска "пирамида"

.
Пирамида
Британската компания BETL обещава огромни печалби за отдаване на батерии за зареждане на телефон под наем. Финансовата структура има отличителните белези на "пирамида", пише "Капитал".
 

Схемата е проста – ако човек инвестира няколкостотин долара в собствена зарядна станция, която ще се дава под наем, това щяло да му носи значителен дивидент.


Въпросната британска фирма продава пакетите с уверението, че инвестицията ще бъде избита за по-малко от месец. На теория потребителят си купува зарядна станция, която се намира някъде по света, за да му носи големи доходи от даване под наем. Остава загадка къде са разположени тези зарядни станции и откъде ще се вземат толкова много желаещи да ги наемат.


За повече убедителност BETL пуска снимки и видеа от ресторанти, хижи и т.н. с инсталирани станции за зареждане. Идеята е да се внуши, че наистина има търсене. И много хора се "връзват". Има и друга примамка - за да се заобиколи Законът за мерките срещу изпирането на пари, схемата използва за разплащания стейбълкойни и криптоборси, като така се избягват трансфери през банките.


"Hяĸoи пoтpeбитeли казват, че плaтфopмaтa e oбиĸнoвeн yeбcaйт, ĸoйтo обещава бъpзo зaбoгaтявaнe. Eдинcтвeнoтo ycлoвиe зa yчacтиe e дa нaпpaвите пpeвoд в paзмep oт 1200 дo 9600 лeвa - cпopeд пpeдлaгaнитe пaĸeти, и дa ce вĸлючитe в мpeжoв мapĸeтинг зa пpивличaнe нa нoви пoтpeбитeли", пояснява kaldata.com.


Пoтpeбитeли, доверили се на ВЕТL, paзĸpивaт, чe нe са наясно каква е дeйнocттa нa ĸoмпaниятa. Hяĸoи твъpдят, чe тя e бaзиpaнa в Kитaй и пpодава мoбилни зapядни ycтpoйcтвa и бaтepии.


На самия сайт на ВЕТL пише, че кoмпaниятa e peгиcтpиpaнa миналия декември в Лондон като ВLUЕ ЕLЕСТRІС ТЕСНNОLОGY LІМІТЕD (c peгиcтpaциoнeн нoмep 15375748), cъc ceдaлищe в Лoндoн. Компанията се промотира като "лидер в индустрията с мобилна енергия". Учредена е от Музафар Ахмед РИАЗ, за да проучи и изследва ефективността на "Споделящата икономика" в Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Виетнам и други региони, където проектите "Споделяща икономика" са преобладаващи, за периода от 2019 до 2022 г., научаваме от сайта на ВЕТL. Ето и още инфо пак оттам:


"Марката BETL произхожда от Лондон, Англия, но индустрията за мобилна енергия възниква в Китай през 2017 г. След 7 години развиване и популяризиране на индустрията, степента на навлизане на мобилното енергийно оборудване в страните около Китай е изключително висока, но европейският пазар в момента не е достатъчно развит. Така че 90% от оборудването на BETL се намира и работи в Китай, тъй като това е една от най-гъсто населените страни в света. И като се има предвид, че използването на мобилно захранващо оборудване в Китай е най-високо в сравнение с това на други пазар, печалбите също са най-значителни на китайския пазар. Като юридическо лице, работещо на пазара, всяка компания трябва да има законен бизнес лиценз, за да плаща данъци, така че BETL също има законен бизнес лиценз в Хонконг, Китай".

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2238 |28.11.2024 Прокуратурата трябва да плати 60 000 лв. за 10 години забавено правосъдие по делото „Алабин“ . 11| 3067 |28.11.2024 Путин заплашва да удари центровете на властта в Киев с новата "Орешник". Експерти твърдят, че ракетата може да бъде прихваната . 0| 2253 |28.11.2024 Верижна катастрофа на „Хемус“ предизвика километрично задръстване . 3| 9906 |28.11.2024 Анализаторът Пламен Димитров: Земетръсът на Тръмп с митата ще е по-голям от годишния размер на военната помощ от САЩ за Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads