Реклама / Ads
0| 4556 |28.11.2019 НОВИНИ

НС препитва на 3 декември двамата мераклии за шефското място в КПКОНПИ

.
Депутатите от парламентарната комисия за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика допуснаха до изслушване в пленарна зала и Сотир Цацаров и Симеон Найденов, претенденти да оглавят КПКОНПИ. Изслушването е във вторник, 3 декември, от 9 часа в зала “Запад” на парламента и ще бъде излъчено в ефира на БНТ1.
 

След разглеждане на документите на двамата кандидати за антикорупционен шеф /КПКОНПИ/ – депутатът Найденов от „Воля” и сегашният главен прокурор Цацаров, ресорната комисия установи, че те са представили необходимите документи и двамата отговарят на законовите изисквания, съобщава БНГНЕС.

 

Председателят на парламентарната комисия Борис Ячев разясни как ще протече публичното изслушване на кандидатите. “Вносителите ще представят своите предложения в рамките на 2 минути. Кандидатите имат по 15 минути, за да представят концепцията си за работата и също така ще трябва да отговарят на въпроси от залата”, поясни Ячев.

 

Номинацията на Сотир Цацаров за поста е на ГЕРБ и „Обединени патриоти”. Обвинител номер едно внесе в парламента във вторник своята концепция, в която предлага нов структурен модел и правилник за работата на комисията.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 249 |11.12.2025 Рекорд за Пентагона: Конгресът одобри военен бюджет от 901 млрд. долара . 0| 1321 |11.12.2025 Какво написа Reuters за протестите в България . 0| 670 |11.12.2025 Свети Даниил: Подвигът на монаха, живял 33 години върху кула . 0| 669 |11.12.2025 Топло като за октомври: Декемврийският четвъртък пак изненадва

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads