2|
2939
|20.11.2024
НОВИНИ
Продължават опитите за избор на председател на парламента

Днес продължават опитите на народните представители да изберат председател на парламента. Това се случва за четвърти път. При досегашните три имаше 5 номинации и засега е ясно, че в сряда те ще са с поне една по-малко.
Преди ден от ПП-ДБ направиха крачка назад, оттеглиха собствената си номинация, като заявиха готовност да подкрепят доайена Силви Кирилов от „Има такъв народ” като „технически председател” и призоваха останалите формации да направят същото.
До момента от ГЕРБ-СДС и от „Възраждане” отказват да оттеглят своите номинации - Рая Назарян и Петър Петров.
Алиансът за права и свободи на Доган е дал заявка за подкрепа на Силви Кирилов, но на този етап останалите партии не са дали такава.
Първото заседание на новите депутати започна миналият понеделник и работата на парламента зацикли на първата точка заради липсата на консенсус кой да застане начело на парламента.
Няма ясна индикация за коренна промяна на нагласите.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads