Реклама / Ads
2| 6540 |14.07.2021 НОВИНИ

Проф. Киров: Ако няма парламент, който да гласува дата за президентски избори, стигаме до конституционна криза

.
проф. д-р Пламен Киров Източник: стопкадър, БНТ
Ако сега избраното народно събрание не гласува дата за предстоящите президентски избори, това може да доведе до конституционна криза. Това коментира по БНТ конституционалистът проф. Пламен Киров.
 

„Народното събрание трябва да определи тази дата безспорно, защото ако не я определи и при едно стечение на обстоятелства, че ще имаме още едни предсрочни парламентарни избори, може да стигнем до конституционна криза, т.е. няма да има кой да насрочи дата за президентските избори, а те се провеждат не по-рано от 3 и не по-късно от 2 месеца до края на мандата на действащия президент. Това означава 22 октомври - 22 ноември - в този диапазон трябва да има избори“, обясни той.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1649 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 1641 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 1966 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 2140 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads