Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

3| 4463 |26.09.2019 НОВИНИ

Протест ще иска Полфрийман да бъде върнат в затвора

.
От 18 ч. днес в столицата ще се проведе протест с искане за връщане на австралиеца Джок Полфрийман в затвора и търсене на отговорност от съдебния състав, постановил освобождаването му.
 

За първи път в него ще се включи и семейството на убития Андрей Монов. Родителите на студента внесоха жалба в прокуратурата с искане за възобновяване на делото срещу убиеца на сина им, а главният прокурор Сотир Цацаров поиска Върховният касационен съд да се заеме отново с предсрочното освобождаване.

 

Вчера върховните съдии върнаха делото в градския съд, тъй като осъденият не е бил уведомен за искането. След попълване на пропуска, делото отново ще отиде при върховните съдии.

 

Междувременно Съюзът на съдиите, оглавяван от постановилия освобождаването Калин Калпакчиев, призова членовете на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет да подадат оставка. Според съсловната организация с позицията си по казуса "Полфрийман", кадровиците са нарушили независимостта на съдебната власт.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 4553 |26.09.2019 Христо Монов: Правото не се компрометира, ако закони се променят след обществен натиск . 1| 5066 |24.09.2019 Съдиите от ВСС: Нарушен е балансът между правото и справедливостта в казуса ”Полфрийман” . 8| 4743 |24.09.2019 Христо Монов: Определението за Полфрийман е позор . 1| 5061 |20.09.2019 Джок Полфрийман излезе от затвора, поеха го миграционните власти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads