Реклама / Ads
0| 5661 |07.03.2022 СВЯТ

Протест срещу войната и в Казахстан: ”Спрете Путлер”, ”Долу ръцете от Украйна”

.
Протест срещу войната, която руския президент Владимир Путин започна в Украйна, тази сутрин имаше дори и в Казахстан. Централноазиатската държава се смята за един от най-верните съюзници на режима в Кремъл.
 

Събитието в Алмати е под наслов "Putin Kaput", обяви журналистът Аян Шарипбаев пред УНИАН.


Жителите на бившата столица на Казахстан дойдоха на митинга с плакати с надписи "Не на войната", "Долу ръцете от Украйна" и "Спрете Путлер". Бяха развети много украински знамена. Хората крещяха "Путин капут" и "Путин х**ло".


"В края на митинга броят на протестиращите достигна пет хиляди души", добави Шарипбаев.


Той заяви, че хората в Алмати не са били разпръснати, защото кметството на Алмати е дало разрешение за провеждането на протеста.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 34| 5224 |09.05.2023 Путин обяви, че бъдещето на руската държавност зависи от войната в Украйна . 0| 3511 |13.07.2021 Путин обвини Зеленски, че е излъгал за конфликта в Източна Украйна . 17| 6602 |04.03.2014 Путин: Случилото се в Киев е държавен преврат . 2| 5613 |18.12.2011 Нови жертви сред протестиращите в Казахстан

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads