Организаторите са подали заявление до общината за събитието, но се оказва, че оттам зам.-кметът е отказал. Аргументирал се е, че уведомлението трябва да се подаде 72 часа по-рано. „Ще минем към гражданско неподчинение. Няма да затваряме булеварди. Искахме да има координация с органите на реда. Посланието ни е незабавна оставка“, заяви по БТВ протестиращ.