Психолог: Ако младите не отидат да гласуват, нямат право да претендират
Според него в кризата искаме да знаем кой ни говори. Повечето партии разбрали, че ще трябва да представят само една личност, едно лице.
"Хората ще отидат да гласуват, много хора мечтаят да станат политици - може би е реакция от COVID пандемията. И такъв тип отражения имаме. Има хора, които след абитуриенския си бал са готови за парламентарната зала", подчерта Владимиров.
Според него е налично профанизирано говорене.
"Има хора, които са с по-оптимистична нагласа, които ще си кажат, че искат промяна. Но има и такива, които комформистки ще си кажат, че дадена партия е наложена и ще отидат до урните, мислейки, че нямат избор", обясни събеседникът.
От думите му стана ясно, че когато искаш да имаш права, трябва да имаш и отговорности. Да не се отиде до урните заради страх от заразяване било оправдание.
"Да покажем, че тази пандемия успя да ни събуди като народ. Трябва да се опитаме да си изберем човек, когото да овластим. Един лидер не може да взема самостоятелни решения. Имаше страшно много послания. За да може да се чуят рационално посланията, доста хора се насочиха към социалните медии в дните на кампания. Младите, които искат да са социално активни, ако днес не отидат да гласуват, утре няма да имат право да претендират за молове и прочие", подчерта психологът.
Моля, подкрепете ни.