Реклама / Ads
2| 559 |24.12.2025 НОВИНИ

Пускат VI блок на АЕЦ „Козлодуй“ отново

.
VI блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде пуснат отново днес, съобщиха за бТВ от Министерството на енергетиката.
 

Освен защитното мембранно устройство на сепаратор паропрегревателя на турбината, за което беше съобщено в петък, е констатирана неизправност и в още едно защитно устройство от същия тип.


От АЕЦ „Козлодуй“ информират, че наличните резервни мембранни устройства са изпратени за анализ и проверки в две независими научни организации. След приключване на експертизите те ще бъдат монтирани на блока.


От централата подчертават, че при ситуацията няма отделяне на радиоактивни или други замърсяващи вещества в околната среда и не е застрашена безопасността на персонала и населението.


Повредата е възникнала в процеса на експлоатация, като блокът беше спрян превантивно на 15 декември за подмяна на идентично предпазно устройство.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3835 |20.02.2025 Министерството на енергетиката проверява извънредно АЕЦ "Козлодуй" . 0| 3215 |22.06.2022 Спря пети блок на АЕЦ „Козлодуй“ . 2| 7319 |20.04.2013 Пуснаха пети блок на АЕЦ "Козлодуй" . 17| 6114 |07.07.2012 Повреденият шести блок на АЕЦ-Козлодуй влиза в строя

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads