Реклама / Ads
12| 6768 |14.01.2020 НОВИНИ

Радан Кънев: Емил Димитров е огромен риск

.
Радан Кънев Източник: БГНЕС
Номинацията на г-н Емил Димитров за МОСВ е огромен риск за икономиката, енергетиката и природата на България, за здравето на българите.
 

Освен очевидно некомпетентна, тя е и продължение на досегашната погрешна и опасна правителствена политика, която е враждебна на европейските мерки по околна среда и която изолира българската енергетика и икономика от огромните възможности на Зелената сделка, Инвестиционния план и Фонда за справедлив преход.

 

През следващите десетилетия, развитието на ЕС ще се обуславя от дейности силно свързани с екологията, модернизацията на индустриите и умното и прозрачно управление на природните ресурси.

 

Изборът на Димитров и продължаването на политиката на ВМРО, довела до оставката и ареста на Нено Димов, ще поставят България в изолация, а енергетиката ни - в невъзможност да се приспособи към бързите технологични и екологични промени.

Резултатът ще е енергийна несигурност, скъпо електричество и изоставане на индустрията ни.

 

Решението е обратното - активна политика за адаптация към Зелената сделка, пълна промяна на политиката в сферата на околната среда, пряка отговорност на управляващата партия ГЕРБ и премиера Борисов за този сектор.

 

Радан Кънев, Фейсбук




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3343 |28.03.2024 Радан Кънев: Г-н Главчев чудесно може да бъде премиер. Изборите са опасна ситуация . 10| 10229 |16.11.2022 Ивайло Мирчев: Да ни е честит поредният “успех” на енергийния министър . 0| 3154 |27.03.2022 Мартин Димитров: ГЕРБ не искат да управляват в ситуация на пандемия и война . 13| 6994 |21.02.2020 Радан Кънев: Ставаме свидетели на несериозно политическо поведение за влизането в еврозоната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads