Реклама / Ads
7| 3564 |16.06.2024 НОВИНИ

Росен Плевнелиев: България е класическа жертва на популизма, 10 години след Гърция сме

.
Росен Плевнелиев
резидентът на България, в периода 2012 - 2017 г., Росен Плевнелиев заяви, че искрено се надява да има правителство. Той сподели мнението си затова къде се намираме и какво би могло да се случи в политически план.
 

"От 2016 г. говоря за едно и също нещо - възходът на популизма. Има държави, които попаднаха в плен на този подход. България е класическа жертва и това са над 100 държави - цяла Латинска Америка беше погубена и унищожена политически и икономически", посочи президентът.

 

Според него страната ни се намира 10 години назад зад Гърция. "Това, което ще се случи при нас е същото, което стана и там тогава. Тежка криза, жестоко противопоставяне, финансова, икономическа и политическа криза", обясни Плевнелиев.

 

"Има два оставащи разумни варианти. Единия - програмно правителство на ГЕРБ-СДС, с мандата на партията и с плаваща и широка подкрепа. Втория вариант, който аз не изключвам и ако бях на мястото на Бойко Борисов щях да се замисля, би бил правителство на малцинството. Хората очакват да се носи отговорност", коментира президентът на България, в периода 2012 - 2017 г.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3430 |20.01.2025 Росен Плевнелиев: Бурята "Тръмп" идва, дано да сме подготвени за нея . 5| 3442 |13.07.2024 Плевнелиев: Когато системните партии се разпадат, идва популизъм . 5| 3569 |13.04.2024 Росен Плевнелиев: Потъваме в провинциален популизъм . 52| 7261 |06.04.2020 Плевнелиев хвърли вината за положението ни на Румен Радев и БСП

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads