Реклама / Ads
16| 4385 |27.09.2021 НОВИНИ

Румен Христов: Не са водени разговори Борисов да е кандидат за президент

.
Румен Христов Източник: БГНЕС
„Не сме водили разговори в посока Борисов – кандидат за президент. Има имена, които се спрягат, не е коректно да бъдат споменавани от мен. Аз съм председател на СДС и нямам намерение да бъдат кандидат за президент”, заяви лидерът на СДС и съпредседател на коалицията ГЕРБ-СДС Румен Христов в ефира на „Денят на живо” по Нова телевизия.
 

Той е на мнение, че за Борисов развитието на ГЕРБ е по-важно от оглавяването на дадена позиция в институция, като президентската. Христов смята, че лидерът на ГЕРБ би бил по-полезен за партията и избирателите си като лидер на формацията.

 

„Да допуснем, че той, след това тежко управление, има нужда да поеме глътка въздух. Според мен действията на Борисов са стратегия, защото 10 дни не са чак толкова важни за развитието на една личност, ако не е достатъчно добре опозната и утвърдена. Опасението е, че ако бъде обявена кандидат-президентската двойка сега, тя би била атакувана още от сега. Виждаме, че нагласите за хейт срещу кандидатите на ГЕРБ-СДС са големи. Що се отнася до коментара на президента, че Борисов ползва партията като щит, това важи за всички партии. Често пъти и председателят е щит на самата партия, това е взаимообвързан процес”, смята Христов.

 

На въпроса дали Кристалина Георгиева е кандидатът на коалицията за държавен глава Христов изрази мнение, че е рано жена да бъде президент на страната. Относно кандидата, първоначалните идеи са били той да бъде нечлен на партия, но да бъде кандидат на коалицията ГЕРБ-СДС, подсилена с вицепрезидент от среди на ГЕРБ, за да има мобилизация в по-големия партньор.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2048 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 1| 2133 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 2162 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 2144 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads