Реклама / Ads
1| 5321 |02.10.2017 НОВИНИ

Румен Овчаров се сдоби с обвинение от прокуратурата за мини ”Бобов дол”

.
Антикорупционното звено в прокуратурата предяви обвинение на Румен Овчаров - бивш министър на енергетиката, по делото, известно като делото за ”Мини Бобов дол”. Това съобщиха от прокуратурата.
 
След изготвяне на съдебно-икономическата експертиза за "Мини Бобов дол" ЕАД са установени щети в размер на 8 940 231,47 лв.

Разследването е установило, че Румен Овчаров въпреки задълженията си като министър на икономиката и енергетиката и принципал на "Мини Бобов дол" ЕАД не е упражнил достатъчно контрол върху работата на изпълнителния директор на дружеството.

Изпълнителният директор не е предприел действия по събиране на вземания от договора за наем с "Ораново" ООД и не е извършил действия за подобряване на финансовото състояние на дружеството. Щетите, които са настъпили за "Мини Бобов дол" ЕАД, представляват неплатени наеми от договора с "Ораново" ООД, режийните разходи по производствената дейност и разликата между фактуриран наем и начислени амортизационни отчисления от "Мини Бобов дол" ЕАД.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3260 |13.09.2022 Върнаха делото срещу Румен Овчаров заради груби нарушения на спецсъда . 4| 4624 |24.06.2019 Румен Овчаров се изправя пред съда . 1| 4028 |04.05.2017 Пак повлякоха Румен Овчаров към следствието . 1| 4105 |03.05.2017 Румен Овчаров отново в Следствието

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads