"Трябва да е ясно едно – не може да има разбирателство в името на корупционния комфорт на управляващите, които и да са те”, заяви президентът на брифинг от летището, преди да замине на посещение в Полша, съобщи Би Ти Ви.

„Оценявам усилията на премиера Борисов да поддържа диалога в момент, в който неговата партия води институционална и медийна война срещу президентството. Премиерът пред камерите подава ръка над масата и има моята ръка. Но неговите съпартийци не вадят ръцете си изпод масата и продължават да безчинстват", допълни картинката Радев.

Според него, в цялата тази ситуация и парламентът не контролира правителството, каквото е неговото призвание, по-скоро се използва като трибунал срещу президента, това е недопустимо.