Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6833 | НОВИНИ

Русия врътна кранчето на газа за Германия по газопровода „Ямал-Европа“

Русия врътна кранчето на газа за Германия по газопровода „Ямал-Европа“
Притокът на газ по газопровода „Ямал-Европа“, който пренася синьо гориво от Русия през Полша до Германия, е спрял. Това съобщи Ройтерс, позовавайки се на данни от оператора на тръбопровода Gascade.
 

Потокът на синьо гориво в измервателната станция Малнау, разположена на германската граница, са паднали на нула, показват отчените уреди.

 

Преди това да се случи физическите изходни потоци в измервателния пункт са били 13 218 713 (kWh/h).

 

Новината идва след срещата на министрите на енергетиката на страните-членки на ЕС в Брюксел, където всички те единодушно заявиха солидарност с България и Полша и осъдиха спирането на газа за тях едностранно от страна на „Газпром“.

 

Еврокомисарят по енергетиката Кадри Симсон заяви, че Европейската комисия няма информация която и да е държава или компания от ЕС да е платила за руски газ в рубли.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
УЕФА изрита Русия от европейския футбол 0| 4581 | УЕФА изрита Русия от европейския футбол Британското разузнаване: Русия опитва да наложи траен контрол в Херсон 0| 5300 | Британското разузнаване: Русия опитва да наложи траен контрол в Херсон В отговор на САЩ: Русия може да конфискува активи на ”неприятелски страни” 0| 4270 | В отговор на САЩ: Русия може да конфискува активи на ”неприятелски страни” В Русия се задавиха от завист заради посещението на Джоли в Украйна 0| 4722 | В Русия се задавиха от завист заради посещението на Джоли в Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads