Реклама / Ads
5| 5163 |11.04.2018 НОВИНИ

Съдът в Добрич решава за набедения българин, служител в колцентър

.
Съдът в Добрич решава дали да остави в ареста българина Желяз Андреев, който бе задържан по искане на Съединените щати, съобщи БТВ. От репортажа стана ясно, че прокуратурата търси вина от Желяз за извършено престъпление в САЩ, а той никога не е стъпвал там. Национални протести в защита на Андреев ще има утре в София и Добрич.
 
Във Флорида се води разследване срещу 11 души за нарушаване на ембаргото за търговия със Сирия. Петима от тях са българи. Сред тях е и 29-годишният Желяз Андреев, за когото има искане за екстрадиция.

Андреев, който работи за български офис на американска компания, е обвинен, че е съучаствал в нелегална продажба на авиочасти за Сириийските авиолинии. За осъществени седем сделки са предвижда присъда до 25 години затвор и глоба от над милион щатски долара.

Близките му са категорични, че той просто е изпълнявал задълженията си в компанията и не е нормално да му бъде прехвърляна подобна отговорност.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1242 |10.12.2025 САЩ удължиха срока за продажбата на активите на „Лукойл“ до 17 януари . 1| 1529 |10.12.2025 Тирамисуто вече е нематериално културно наследство. Как Италия стигна до признанието? . 4| 1671 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 9| 1944 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads