Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 3648 |04.11.2024 НОВИНИ

Северна Корея стъпва на украинския фронт: Войници влизат в сблъсъци с ВСУ

.
В исторически момент, севернокорейски войници вече са влезли в бой с украинските въоръжени сили в руската Курска област, поставяйки нови предизвикателства пред конфликта, който продължава да се разраства.
 

Севернокорейски войници вече са влезли в бой с украинските въоръжени сили в руската Курска област, части от която са под контрола на ВСУ от началото на август.

 

Това съобщи ръководителят на Центъра за противодействие на дезинформацията към Съвета за национална сигурност и отбрана, Андрей Коваленко, в канала си в Telegram, без да предостави допълнителни детайли.

 

Първоначално украинските разузнавателни служби информираха за вероятността севернокорейски войници да подсилят руската армия, но след известно недоверие, информацията бързо бе потвърдена от разузнаването на Южна Корея. Сеул предупреди за около 10 000 севернокорейски военнослужещи, които са били прехвърлени в Европа.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 3160 |28.04.2025 Ким влиза открито във войната: Северна Корея призна, че праща хиляди войници в руските редици . 7| 3326 |04.02.2025 Разузнаването на Сеул: Севернокорейските войски са изтеглени от фронта в Курска област . 2| 3204 |23.12.2024 Сеул: 1100 севернокорейски войници са били убити или ранени, докато са се сражавали за Русия . 10| 5280 |28.10.2024 Ръководителят на НАТО потвърди: Северна Корея разполага войски срещу Украйна в Курск

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads