Реклама / Ads
11| 4914 |14.04.2021 НОВИНИ

Шефът на БНР пита Борисов защо парите за медията са намалени, а на БНТ увеличени

.
Андон Балтаков
Генералният директор на БНР Андон Балтаков изпрати писмо до министър-председателя по повод намаляването на бюджета на Радиото с близо 450 000 лева, мотивирано с държавни разходи заради пандемията.
 

Балтаков пита защо бюджетът на общественото радио е намален, докато в същото време е одобрен трансфер към Българската национална телевизия от 20 милиона лева за покриване на просрочени задължения и трансфер към Българската телеграфна агенция от 2 750 000 лева. 

Генералният директор на БНР предупреждава, че намаляването на средствата за капиталови разходи заплашва да постави Радиото в неадекватна за обществото позиция, тъй като ще забави дигиталното развитие и обновяването на техниката за излъчване. 

Андон Балтаков определя подобна политика спрямо БНР като "тенденциозна и преднамерена". 

Той посочва, че Радиото е журналистическата организация с най-голямо доверие в обществото, а в условията на криза ръководството на обществената медия успява да изчисти над 5 500 000 лева дефицит. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3609 |12.05.2021 АЕЖ: Служебният кабинет да възстанови орязаните пари на БНР . 12| 5287 |30.10.2020 Директорът на БНР Андон Балтаков ”скъса” оставката си . 6| 5306 |27.10.2020 Шефът на БНР към Банов: Поисканата Ви оставка е акт на себеуважение . 3| 4071 |23.10.2020 АЕЖ подкрепи шефа на БНР. Иска министерството на Банов да изтегли проекта

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads