Пакетът „Мобилност”, известен у нас като плана „Макрон”, предизвика силни реакции и масови протести сред българските превозвачи, тъй като те се опасяват, че ще загубят работни места и няма да са конкурентни.

Окончателната програма за пленарната сесия в края на месеца ще се одобрява след няколко дни, но българските евродепутати ще се опитат да я блокират.