Според информацията на властите не се планира през зимния период да има ограничения на тока, ако всичко обаче върви по план с овладяването на кризата.

От 1 септември влизат в сила приетите от правителството мерки за пестене на електроенергия, които ще важат до 31 март следващата година, обявиха от Македонската информационна агенция.

Това няма да е първият път, в който се обявява криза в енергетиката, а ходът цели да покрие законово държавната помощ за енергийните компании.