Реклама / Ads
2| 2162 |21.07.2025 НОВИНИ

Скот Бесент: Няма да бъдем притискани да сключваме бързи сделки само заради самите тях

.
Финансовият министър на САЩ Скот Бесент Източник: БГНЕС
Администрацията на американския президент Доналд Тръмп поставя по-голям акцент върху качеството на търговските споразумения, отколкото върху сроковете за тяхното сключване, обяви днес министърът на финансите на САЩ Скот Бесент.
 

"Няма да бъдем притискани да сключваме бързи сделки само заради самите тях", подчерта Бесент в интервю за Си Ен Би Си (CNBC) дни преди крайния срок 1 август, до който трябва да бъде постигнато търговско споразумение и с Европейския съюз, преди да бъдат наложени мита от 30 на сто за по-голямата част от вноса.

 

На въпроса дали крайният срок може да бъде удължен за страните, които водят конструктивни преговори с Вашингтон, Бесент отговори, че решението за това ще вземе президентът на САЩ Доналд Тръмп.

 

"Ще видим какво ще направи президентът. Но ако по някакъв начин се върнем към нивата на митата от 1 август, мисля, че по-високото ниво на митата ще увеличи натиска върху тези страни да сключват по-добри сделки", отбеляза той.





По отношение на Китай Бесент обяви, че "в близко бъдеще ще има разговори".

 

"Мисля, че въпросът с търговията е в добра позиция и сега можем да започнем да говорим по други теми. За съжаление китайците са... много големи купувачи на санкциониран ирански петрол, на санкциониран руски петрол", посочи още министърът.

 

"Можем да говорим и за слона в стаята, а именно за големия (търговски - бел. ред.) дисбаланс, който китайците трябва да коригират", допълни той.

 

Бесент каза още, че ще насърчи Европа да последва САЩ, ако те наложат вторични мита срещу Русия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2166 |21.07.2025 Учебен самолет се разби в колеж в Бангладеш, най-малко 19 жертви /видео/ . 0| 2173 |21.07.2025 Израел удря цели на хутите в пристанището Ходейда . 3| 2344 |21.07.2025 Мидите на плажа – висок риск за здравето: БАБХ пред ФрогНюз за опасностите по Черноморието . 12| 11024 |21.07.2025 Как Украйна може да отговори на масираните атаки на „Шахед“, обяснява генерал

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads