Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат между 25 и 30 градуса, а в София – около 26 градуса.

По Черноморието повече слънце следобед


По морето облачността ще бъде по-често значителна през сутрешните часове, но постепенно ще намалее. Следобед времето ще бъде предимно слънчево.



Температурите по Черноморието ще достигнат между 21 и 24 градуса. Морската вода е с температура между 19 и 21 градуса, а вълнението ще бъде около 2 бала.

Валежи и гръмотевици в планините


В планинските райони облачността ще остане значителна през по-голямата част от деня.

На много места, главно следобед, ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевични бури. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток.

Максималната температура на 1200 метра височина ще бъде около 21 градуса, а на 2000 метра – около 14 градуса.

Бурите продължават и през уикенда


През почивните дни атмосферата ще остане неустойчива.



Сутрин ще има повече слънчеви часове, но следобед на много места в страната ще се развива купесто-дъждовна облачност. Очакват се краткотрайни, временно интензивни валежи, гръмотевични бури и условия за градушки.

Максималните температури ще останат без съществена промяна – между 25 и 30 градуса в повечето райони на страната.