4| 3236 |18.12.2022 НОВИНИ

След дузпи и зрелищен мач: Аржентина е новият световен шампион по футбол

.
Източник: Twitter
След дузпи и зрелищен мач Аржентина е новият световен шампион по футбол. Гаучосите победиха без пропуск от бялата точка. За сметка на това тимът на Франция изостана с два гола.

Килиан Мбапе застана зад топката и отбеляза първият гол за Франция. Втори бе Меси, който също отбеляза попадение за Аржентина. Първият пропуск от бялата точка бе за Франция. Аржентина обаче не пропусна и поведе в дузпите срещу петлите. Последва нов пропуск от страна на Франция. Аржентина поведе с 2:1.

Аржентина откри двубоя с гол на Лионел Меси, отбелязан след отсъдена дузпа. Второто попадение за гаучосите дойде малко след края на първото полувреме.

Втората част на двубоя премина почти изцяло в полза на Франция. Петлите се завърнаха в мача благодарение на уменията на Килиан Мбапе, който отбеляза два гола за една минута. Единият от тях бе отбелязан след дузпа, а вторият - при разгърнала се бърза контраатака.

2:2 приключи редовното време на финалния сблъсък от Мондиал 2022. Във второто продължение на мача Меси отбеляза трето попадение за тима на гаучосите.

Килиан Мбапе се оказа звездата на френския тим. Той изравни след дузпа и мачът стана 3:3 в 118. минута на мача.