Реклама / Ads
0| 3755 |24.07.2024 НОВИНИ

Световният №1 в мъжкия тенис Яник Синер няма да участва на Олимпийските игри в Париж

.
Световният №1 в мъжкия тенис Яник Синер Източник: БГНЕС
Световният номер 1 в мъжкия тенис Яник Синер (Италия) няма да участва на Олимпийските игри в Париж.
 

Новината съобщи самият той на страницата си в социалната мрежа "Х".

 

Причината за решението му е, че той страда от сериозно възпаление на сливиците.

 




"С голямо разочарование трябва да съобщя, че за съжаление няма да мога да участвам на Олимпийските игри в Париж. След една добра седмица тренировки започнах да се чувствам по-зле. Лекарят откри, че имам тонзилит и ми препоръча не играя", посочи Синер.

 

"Пропускането на Игрите е огромно разочарование, тъй като те бяха една от основните ми цели за сезона. Успех на всички италиански спортисти, които ще подкрепям у дома“, написа още спортистът.

 

Синер трябваше да се състезава на сингъл и на двойки.

 




Турнирът по тенис на Олимпиадата в Париж ще се проведе от 27 юли до 4 август.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3142 |13.07.2025 Синер детронира шампиона Карлос Алкарас и грабна първа титла на Уимбълдън . 1| 7522 |10.07.2025 Джокович: Ще ми трябва най-доброто в момента, за да победя Синер . 1| 3394 |22.05.2025 Рафаел Надал: Тенисът не ми липсва. Достигнах границите си . 1| 3488 |13.10.2024 Джокович ще трябва да почака за титла номер 100. Синер е новият шампион в Шанхай

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads