Той препоръчва на Столичната община да изнесе трафика извън центъра на града. Една от идеите е и  част от бул. "Цар Освободител" да бъде затворена за коли.
И докато от общината умуват и обещават да търсят баланса между движението в града и насърчаването на пешеходно и велосипедно движение, според неправителствения сектор разчитането на доклада от местната власт може да се окаже погрешно, съобщи "България он ер".
"Най-големият риск, който стои пред нас в момента, е този доклад да се произведе в едно механично изкуствено и неефективно рисуване на велоленти и велоалеи по тротоарите и просто затваряне на няколко преки от пешеходния център", коментира Гергин Борисов от "Спаси София".