Реклама / Ads
0| 5108 |08.07.2016 НОВИНИ

Свиленски: Печалбите от летище София се източват умишлено, присвояват се средства

.
Георги Свиленски
Печалбите от летище „София“ се източват умишлено, с цел присвояване на средства, заяви по Радио „Фокус“ Георги Свиленски, депутат от БСП и член на комисията по транспорт, информационни технологии и съобщенията в парламента. „Стават известни много притеснителни факти, относно дейността на самото дружество, провеждането и прогнозирането на обществени поръчки, които трябва да бъдат проведени и реалните резултати от дейността”, каза още той.
 

Свиленски подчерта, че се забелязва рязък спад в печалбата на летището в последните 3-4 години. "Говорим за печалби, които са били 12-13 милиона, 30 милиона, за да стигнем до 2015 година, когато печалбата е 5 милиона и 600 хиляди“, коментира Георги Свиленски. Според него тези факти могат да бъдат обяснени с лошо управление и източване на средства.

 

„Не приемаме обяснението, че последен одит на дружеството е правен 2015 година, тъй като той е правен от Държавната финансова инспекция. За нас това не е независима институция. Затова искаме Сметната палата, като независим орган, да извърши този одит. Такъв одит на летище "София" не е правен от 2005 година“, каза още народният представител.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 5449 |03.10.2020 БСП видя мотивите си за вота на недоверие в доклада на ЕК . 4| 6113 |25.01.2019 Свиленски: ГЕРБ слиза от сцената, отива си . 0| 4999 |27.04.2016 Ж. Бойчев: Скандалите за транспорта в София предстоят . 7| 5083 |14.01.2015 Свиленски: БДЖ се води целенасочено към фалит

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads