Реклама / Ads
0| 8242 |02.05.2022 НОВИНИ

Тагарев: Ако Путин дойде до нашите граници, 2% за отбрана ще ни се види много малко

.
Проф. Тодор Тагарев Източник: стопкадър, Nova News
Ако Украйна не удържи натиска на Русия, не се знае къде ще се спре Путин. Ако дойде до нашите граници, 2% за отбрана ще ни се види много малко. Това каза пред Nova News военният експерт проф. Тодор Тагарев.
 

Според него България категорично трябва да предостави оръжие на Украйна, а решението има морални и прагматични аспекти.

 

"Цялостната позиция на БСП е борба за все по-смаляващ се електорат. Нинова е преценила, че една позиция в полза на Путин ще им даде някакви предимства, което е много странно, защото на фона на европейските социалисти и тяхната подкрепа за санкциите срещу Русия БСП стои много неадекватно", подчерта Тагарев.

 

"Когато Народното събрание вземе решение за даване оръжие на Украйна, Корнелия Нинова трябва да го изпълнява или да напусне правителството", категоричен бе бившият военен министър.

 

Според него най-чистият вариант е да се гласува явно в парламента за това решение: "Искам да знам как всеки един депутат е гласувал по този въпрос".

 

Относно ремонтирането на украински оръжия, Тодор Тагарев заяви, че България има възможност да го направи, но той предполага, че вероятно биха се изпращали резервни части, които да се монтират в Украйна, защото много сложно ще е машини да бъдат превозвани оттам у нас.

 

По отношение на войната Тагарев заяви, че Путин е искал до 9 май всичко да е приключило, но реалностите са други: "Мариупол има стратегическо значение за Русия, но все още не може да го овладее напълно. Украинците дават много жертви, но и руснаците също губят много техника и личен състав, това са колосални загуби и ако продължава така, Русия няма да може да воюва дълго".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 2765 |26.11.2025 Тодор Тагарев: Ако Украйна падне, ние сме следващите . 18| 35788 |28.09.2025 Тагарев вижда поврат във войната с поразяване на цели дълбоко в Русия . 16| 3551 |25.11.2024 Проф. Тагарев увери: Почти няма вероятност Путин да използва ядрено оръжие . 7| 3301 |12.10.2024 Тодор Тагарев: Фокусът в Плана за Зеленски - към още ПВО, далекобойни оръжия и право на удари в руска земя

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads