Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
11| 5578 | НОВИНИ

Тагарев се срещна с украинския посланик Илашчук. Какво обсъдиха?

Тодор Тагарев и украинския посланик
Тодор Тагарев и украинския посланик Източник: пресцентър, Министерството на отбраната
Министърът на отбраната Тодор Тагарев се срещна с извънредния и пълномощен посланик на Украйна в България Н. Пр. Олеся Илашчук.
 

Срещата се е провела в Министерство на отбраната. Двамата обсъдиха хода на изпълнение на решенията на Народното събрание и Министерския съвет за оказване на военно-техническа помощ на Украйна.


.

Припомняме, че в края на ноември парламентът прие споразумение, според което България ще предостави бронетранспортьори с отпаднала необходимост за украинската армия. Два месеца са необходимото време за доставяне на бронетранспортьорите до Киев, като логистиката вече е договорена.







Сред темите на разговор бяха и възможностите за засилване на сътрудничеството в областта на сигурността и отбраната, образованието и науката, както и в сферата на отбранителната индустрия, съгласно подписания Меморандум за сътрудничеството между министерствата на отбраната на двете държави.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Инициативата „Заедно да спасим децата и Русе от дрогата" обедини младежки организации 0| 4682 | Инициативата „Заедно да спасим децата и Русе от дрогата" обедини младежки организации Руски опозиционер изчезна от наказателната колония в сибирския град Омск 8| 5339 | Руски опозиционер изчезна от наказателната колония в сибирския град Омск Кемтът Терзиев внесе в СОС проекта за бюджет на София за 2024 година. Какви са основните акценти? 1| 6235 | Кемтът Терзиев внесе в СОС проекта за бюджет на София за 2024 година. Какви са основните акценти? Кирил Петков към Радев: Не може да си политически лидер или президент, трябва да си избереш едно от двете 15| 8251 | Кирил Петков към Радев: Не може да си политически лидер или президент, трябва да си избереш едно от двете

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads