Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3068 | НОВИНИ

Тестват кораба „Храбри“ преди да влезе в състава на ВМС

В Черно море
В Черно море
В района на Варненския залив и определените райони в Черно море днес - 11 ноември, започнаха ходовите изпитания на първия от двата многофункционални модулни патрулни кораба за Военноморските сили (ВМС).
 

Те са поредният етап от изпълнението на договора между Министерството на отбраната на Република България и германската корабостроителна компания „Naval Vessels Lurssen – NVL” за строеж на два нови бойни кораба за ВМС.


След успешното провеждане на изпитанията предстои корабът да бъде приет в състава на ВМС, съобщават от Министерството на отбраната.


Символичното начало на строителството на кораба бе дадено на 3 декември 2021 г., когато с официална церемония бе сложено началото на разкрояването на стоманата.


На 17 юни 2022 г. в корабостроителницата на „МТГ - Делфин“ бе заложен килът на първия от двата многофункционални модулни патрулни кораба, който носи името „Храбри“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Гараж в София за 145 800 евро – рекорд по безумие 8| 5133 | Гараж в София за 145 800 евро – рекорд по безумие Кремъл осуети план на Киев и Лондон за отвличане на МиГ-31 4| 6191 | Кремъл осуети план на Киев и Лондон за отвличане на МиГ-31 БДЖ ще ни компенсира за закъснели влакове – само че някога, през 2028 година 1| 2924 | БДЖ ще ни компенсира за закъснели влакове – само че някога, през 2028 година Украинските дронове пробиват на пазара на НАТО 2| 4247 | Украинските дронове пробиват на пазара на НАТО

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads