Реклама / Ads
5| 3314 |01.06.2025 НОВИНИ

ЦСКА без Томаш – какво следва за „червените“?

.
След нулевия сезон, завършил със загуба в баража за участие в евротурнирите, ЦСКА взе решение да се раздели със старши треньора Александър Томаш. „Червените“ отпаднаха от Арда Кърджали след дузпи, което означава второ поредно лято без място в Лигата на конференциите. Загубеният финал за Купата на България и крайното пето място в Първа лига допълнително затвърдиха решението на ръководството да прекрати престоя на Томаш начело на отбора.
 

В Борисовата градина вече е стартирала процедурата по избор на нов наставник. В списъка с потенциални кандидати фигурират 15 имена – всички чуждестранни специалисти от страни като Португалия, Испания и Италия. Засега няма информация да се разглежда български вариант, въпреки че в минал период се обсъждаше евентуално завръщане на Стойчо Младенов. Това изглежда малко вероятно, тъй като последната дума ще има спортният директор Пауло Нога, който е португалец.

 

Изборът ще зависи както от предпочитанията на Нога, така и от финансовите параметри на кандидатите. ЦСКА е готов да инвестира сериозна сума за нов треньор, но с ясно определен таван. Очаква се решението да бъде взето възможно най-скоро, тъй като новият наставник ще има ключова роля в определянето на съдбата на голяма част от настоящите футболисти.

 

Според различни медийни източници, клубът е готов на радикална чистка и може да се раздели с почти целия отбор. Президентът на ЦСКА Данаил Златков вече потвърди, че трима играчи със сигурност напускат.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 3269 |01.06.2025 Коя е истинската гаранция за Украйна, ако САЩ се оттеглят? . 4| 6171 |01.06.2025 Добавена реалност за бойното поле: Частният сектор влиза в армията . 0| 3305 |01.06.2025 Тшасковски или Навроцки: Балотажът, който може да промени съдбата на Полша и Украйна . 0| 3551 |01.06.2025 „The Marshall Mathers LP“ на 25: Как един класически албум превърна Еминем в суперзвезда и културна икона

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads