6| 2542 |07.04.2024 НОВИНИ

ЦСКА-София срази "Левски", сините се разминаха с още голове

.
Източник: БГНЕС
ЦСКА-София разби "Левски" с 2:0 в дербито на 28-ия кръг на Първа лига пред около 30 хиляди зрители на стадион "Васил Левски". Тобиас Хайнц наказа вратарска грешка на юношата на "сините" Иван Андонов в 61-ата минута. В 77-ата Фернандо Каранга удвои, след като Андонов изби удар на Улаус Скаршем. Между двете попадения изтърваха очи в очи с младия страж Джонатан Линдсет и Каранга. В добавеното време Данило Асприля като по чудо не вкара за 3:0, топката облиза гредата.

Нестор Ел Маестро записа първа победа над "Левски" в дербито и поне за момента ще работи малко по-спокойно, след като през седмицата се заговори за смяната му. Напрежението обаче се засилва към Николай Костов - в сряда "Левски" бе разгромен от "Лудогорец", днес и от ЦСКА-София, а ако продължава в същия дух може да пропусне евротурнирите.

Напълно заслужена победа за ЦСКА-София - можеше да бъде и много по-убедителна. Символичните гости бяха по-добри в по-голяма част от мача, особено след почивката, когато опасностите пред дебютанта Андонов се редяха една след друга. След Разград, "Левски" бе неузнаваем във второ поредно второ полувреме, а такива симптоми имаше и срещу "Славия".

Костов заложи на хазартен ход - смени направилия грешки в Разград Пламен Андреев с Иван Андонов, минал през школата на "Фиорентина". Той се справи отлично, като изключим гафа за първия гол.

.

А ЦСКА-София показа повече желание, хъс и явно имаше по-добра стратегия, изпълнена добре, особено през втората част. "Червените" имаха преимущество и през първата част, когато бяха по-опасни, действаха по-компактно и организирано.

И независимо че в часовете преди мача полицията откри огромен арсенал от бомбички и сигнални ракети на стадиона, феновете все пак успяха да вкарат голямо количество. Така на полувремето се обстрелваха секторите А и Г. Пострадало дете от централния сектор бе откарано в болница.

До инциденти на трибуните се стигна и при гола на ЦСКА-София. Полицаи трябваше да се намесят в левскарския Б, а след това десетки униформени направиха кордони пред фенските трибуни. Тогава отново прелетяха сигнални ракети.