„В момента сме в политическа криза, въпреки че не се говори за нея. Имаме подадена оставка и се правят опити за съставяне на правителство. Съвсем закономерно е да проведем разговор с РБ, защото са наши коалиционни партньори. При сегашната конфигурация на 43-ти парламент, виждате, че има доста различни мнения“, обясни Цветанов. По думите му без подкрепата на ГЕРБ няма как да се осъществи правителство. „Ако не отидем на подобен разговор, тогава другата интерпретация ще бъде, че ГЕРБ се държат високомерно. Когато ще се провеждат разговори, не можеш да кажеш, че те нямат никакъв резултат. Когато се проведе, тогава ще има вече яснота“, уточни Цветанов. Според него възможностите са много малки, но разговорът трябва да бъде проведен.