0| 3248 |10.03.2022 НОВИНИ

Убийствен „Реал“ Мадрид и Бензема сломиха ПСЖ

.
Първите 30 минути на очаквания от милиони фенове на футбола сблъсък бяха под контрола на парижани. Те играха вдъхновено и имаха няколко възможности за гол. Килиан Мбапе беше във вихъра си и един от ударите му бе спасен от Тибо Куртоа, а друг посети мрежата, но положението бе в засада.

В 39-ата минута Мбапе все пак вкара гол. Той получи перфектен пас от Неймар, с невероятен спринт надбяга бялата отбрана и вкара в близкия ъгъл - 0:1.

По-добрата игра на ПСЖ продължи и в началото на втората част, когато още един гол на Мбапе беше отменен заради засада, а защитата в бяло изглеждаше объркана. След 60-ата минута обаче домакините от Мадрид се втурнаха на щурм.

Груба грешка на вратаря Джанлуиджи Донарума позволи топката да му бъде отнета от Бензема в 61-ата минута и голът бе факт.

Гостите сякаш блокираха и в 76-ата и 78-ата минута Бензема вкара още два гола. Първо след хубаво подаване на Модрич и удар по тревата, а след това и след нова грешка на ПСЖ. След подновяването на играта гостите загубиха топката, а лошо изчистване на Маркиньос я прати на пътя на Бензема, който оформи хеттрика си.

За пореден път „Реал“ показа огромна класа и подчини ПСЖ, кото разчиташе толкова много на Меси, Неймар и Мбапе…

В другата среща от вечерта "Манчестър сити" и "Спортинг" (Лисабон) завършиха 0:0. "Гражданите" продължават напред, след като в първия двубой в Португалия спечелиха с 5:0.