Реклама / Ads
0| 4408 |25.08.2014 НОВИНИ

Укрепват ската в наводения квартал „Аспарухово“

.
Във варненския квартал „Аспарухово" започва укрепването на ската, където се разрази невиждано до сега там наводение.
 

Проектът за укрепване на ската между улиците „Кирил и Методий" и „Моряшка" предвижда изграждането на подпорна стена и след това фино преоткосиране, както и полагането на антиерозионна мрежа, обясни Олег Колев, главен експерт „Свлачища и укрепване на територии" в община Варна, съобщи БНР.

Имаме предписания за две къщи, които са горе, да бъдат съборени от конструктивни изменения, които са съвсем близо до ската и фактически ние, излизайки на горната част на ската по проект, трябва да обърнем наклона към улицата, водата да не слиза по ската и да предизвика нови проблеми надолу по ската, макар и да бъде укрепен. Вероятно това ще бъде изпълнено в рамките на около 60 дни и струва около 240 хиляди лева. В момента ни е изпратена стената като проект и ние започваме изпълнението. Заснет е целият скат. Проектът се изготвя. Окончателната част с преоткосирането и с покритието с мрежата ще бъде изпратено следващата седмица, посочи Колев.

До края на септември ще бъдат готови двата варианта на проекта за укрепване на деретата в района, но за реализацията са необходими близо 10 милиона лева, които общината очаква от държавата.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 289 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 1| 354 |15.12.2025 Политически шах с бюджета: Удължителният закон на трупчета . 0| 341 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 306 |15.12.2025 Надежда за мир: Киев обяви „реален напредък“ в преговорите със САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads