Реклама / Ads
5| 3485 |03.01.2025 НОВИНИ

Урсула фон дер Лайен е с тежка пневмония

.
Източник: БГНЕС
Председателката на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен отмени всичките си планове за пътувания в следващите две седмици, тъй като се е разболяла от тежка форма на пневмония, предаде ДПА.
 

"Председателката отмени външните си срещи за първите седмици на януари", заяви говорител на ЕК при запитване от агенцията.

 

Сред отменените срещи са планирана реч в Лисабон и пътуване до полския крайбрежен град Гданск по повод поемането на председателството на Съвета на ЕС от Полша.







Посещението ще бъде пренасрочено за по-късна дата, съобщи говорителят, като добави, че Фон дер Лайен ще изпълнява "служебните си задължения" от централния германски град Хановер.

 

"Ако всичко върви добре, председателката ще бъде напълно възстановена до средата на месеца", уточни той.

След това тя ще се върне на работа в офиса си в сградата на Европейската комисия в Брюксел.

 

Фон дер Лайен, на 66 години, е начело на ЕК от 1 декември 2019 г.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 625 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 1| 631 |14.12.2025 В Германия е разработено ново поколение безлитиеви батерии . 1| 772 |14.12.2025 Учени са открили скали, които действат като естествени електроцентрали . 0| 706 |14.12.2025 Имотите у нас са поскъпнали с 25%

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads