Със заповед на здравния министър се увеличава броят на леглата за лечение на Covid пациенти в болниците на територията на столицата.


В общинските болници се разкриват допълнителни 50 легла в Първа градска, 15 – в Четвърта, в Пета МБАЛ новоразкритите легла са 35, а във Втора градска се увеличават с 10.

Продължават и проверките за спазването на противоепидемичните мерки в столицата, след като заведенията отвориха отново. През вчерашния ден екипите на Столичния инспекторат са проверили близо 1000 обекта и са съставили 2 акта, а служителите на СДВР и РЗИ  са съставили 27 акта за нарушения и 110 предупредителни протокола.