Реклама / Ads
3| 3948 |15.12.2021 НОВИНИ

Вадят бокса и щангите от Олимпиадата през 2028 г.

.
Международният олимпийски комитет реши да извади три от основните спортове от програмата за олимпийските игри в Лос Анджелис през 2028 г.
 

Президентът на централата Томас Бах обяви, че вдигането на тежести, боксът и модерният петобой най-вероятно няма да се провеждат в Щатите. На тяхно място ще влязат скейтборд, сърф и спортно катерене, които дебютираха в Токио.

 

Решението за изваждането на три от основните спортове на олимпийските игри е взето след виртуално заседание на МОК.

 

"Решението за вкарването на тези три спорта, които са насочени към младежта, бе взето след сериозния им успех в Токио 2020, ангажираността към иновациите, изразена от организаторите на Лос Анджелис 2028, както и сериозният интерес и дълбоки корени, които те имат в Калифорния", обясни Бах.

 

Вдигането на тежести е част от олимпийските спортове от далечната 1896-а, а боксът и модерният петобой влизат в програмата на Игрите през 1912 година в Стокхолм.

 

Все пак има шанс ръководителите на трите отпаднали спорта да се преборят за участие на най-големия форум. За целта обаче те ще трябва да преодолеят конкуренцията на други спортове, които ще бъдат допуснати еднократно за Игрите в Лос Анджелис.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 1954 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 0| 1986 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 0| 2061 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2174 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads