До отмяна на извънредното положение, всички чужденци, влизащи в страната, ще бъдат поставяни под 14-дневна карантина.

Това заяви министърът на туризма Николина Ангелкова.

До 12 месеца се удължава срокът за туроператорите, за да могат да предоставят ваучери, аслед това и да изплатят средствата на потребителите, каза още тя.

От утре врати отварят и хотелите в България. По този повод министър Ангелкова призова българските граждани да подкрепят родните хотелиери.