Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 4826 | НОВИНИ

Вижте камиона-ковчег от трагедията ”Локорско”, мигрантите умирали бавно и мъчително

Камионът - ковчег
Камионът - ковчег
На брифинг, на който беше представена актуална информация случая с откритите вчера в изоставен камион край софийското село Локорско 18 мъртви мигранти, сред които има и дете, бяха показани кадри от днешния оглед на камиона-ковчег.
 

В него са били превозвани общо 52-ма мигранти, които били скрити в тайници.

"Това не е първият превоз на мигранти на тези каналджии. По техни думи са извършвали по два превоза месечно", каза директорът на Националната следствена служба Борислав Сарафов.

 

По думите му до трагедията се е стигнало заради "чисто човешка алчност". Сарафов поясни, че предишни пъти каналджиите превозвали по 25-30 мигранти в този камион.


Мигрантите край Локорско били наблъскани като в консерва, умирали бавно и мъчително


"Съдебните лекари са изготвили 18 съдебни експертизи. От аутопсиите е видно, че те са загинали в следствие на асфикция - задушаване от изчерпване на кислород в затворено пространство, както и от позицията им в камиона, които са били свити и наблъскани като в консерва, а движенията им на гръдния кош и корема са били силно ограничени, което е довело до кислородна недостатъчност", каза още Сарафов.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Случаят „Локорско”: Правят повторен оглед на мястото на трагедията, какво е състоянието на оцелелите 1| 4120 | Случаят „Локорско”: Правят повторен оглед на мястото на трагедията, какво е състоянието на оцелелите Трагедията не свършва! Откриха тялото на издирвания български гражданин в Искендерун 0| 3926 | Трагедията не свършва! Откриха тялото на издирвания български гражданин в Искендерун След труса: Жертвите в Турция и Сирия растат главоломно. Мащабът на трагедията е огромен 0| 3789 | След труса: Жертвите в Турция и Сирия растат главоломно. Мащабът на трагедията е огромен Вижте кой празнува имен ден днес 0| 3980 | Вижте кой празнува имен ден днес

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads