Реклама / Ads
0| 2483 |15.09.2025 НОВИНИ

Воден режим и в Рударци: Как ще се справя селото

.
Пернишкото село Рударци въвежда воден режим: вода ще има от 5:00 до 12:00 часа и от 17:00 до полунощ. Кметът на селото Пантелей Янков обясни пред БНТ, че причината е комбинация от засушаване, малки количества вода, постъпващи към пречиствателната станция „Рударци“ от Владайския канал, и загуби в системата.
 

„Ние сме населено място с 800 постоянни жители, но през лятото броят на хората достига между 4000 и 5000“, уточни той.

 

По думите му, повреди и загуби в тръбопроводите се случват редовно – по 2-3 пъти месечно. Системата е остаряла – тръбите са от 70-те години, а през 90-те са заменени с частично стоманени. Наскоро са сменени 370 метра в един от високите квартали, където е било наложително. „Като кмет мога да изисквам подмяна, но всичко зависи от община Перник и по-широки национални решения“, допълни Янков.

 

Водният режим ще засегне и местното училище, като кметът вече е подал запитване към общината за осигуряване на необходимите количества вода.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2635 |28.11.2025 Обстановката около Сандански се влошава, аварийни екипи работят цяла нощ . 0| 4109 |29.09.2025 Водата като кръв за Плевен: Повишени водни количества в някои източници . 3| 6377 |13.08.2025 Воден режим и в община Севлиево . 1| 2664 |08.08.2025 Плевен вече е на сухо и през деня

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads