2| 3991 |06.01.2020 НОВИНИ

Волейболистите ни удариха Франция по пътя към Токио

.
Волейболните ни национали победиха Франция с 3:2 гейма в търсене на олимпийска квота за Токио 2020. Това е първи мач на "лъвовете" от Група В на европейската олимпийска квалификация в Берлин, която е последен шанс на отборите да се класират за Игрите в японската столица през лятото.

След силна игра през първата част националите ни поведоха в срещата след 25:23, но последва отпускане в редиците им и французите изравниха след 25:17 в своя полза във втория гейм. Последва нов безапелационен гейм за националите ни, които го спечелиха с 25:22 и пак дръпнаха в резултата. "Петлите" имаха лек превес в четвъртата част и бавно увеличаваха преднината, за да я спечелят в крайна сметка с 25:19 и да докарат нещата до тайбрек.

В тайбрека първата точка в тайбрека бе на наша сметка, след което последва размяна на точки. "Лъвчетата" обаче реализираха три последователни точки и поведоха с удобното 5:2. Французите се съвзеха и достигнаха до 4:7.Отборите размениха полетата при 8:5 в наша полза. Успешна мощна атака на Цецо Соколов доведе до 9:5. Сервисът на Алекс Грозданов затрудни максимално съперника, но момчетата ни извършиха блок аут. За наша радост, Нгабет също извърши грешка и възстанови аванса ни от 5 точки. При 11:6 Лоран Тили поиска 30-секундно прекъсване. Слабо посрещане на французите направи 12:6, но Соколов изпрати топката в мрежата, а след това Теди Салпаров се намеси лошо. Цецо Соколов обаче реализира и направи 14:8, давайки ни 6 мачбола. Аут на "петлите" направиха резултата 15:8 и потвърдиха победата ни.