Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3594 | НОВИНИ

Захарова обеща отговор на изгонените от България руски дипломати

Захарова обеща отговор на изгонените от България руски дипломати
Русия обеща реципрочен отговор на решението на България да изгони 70 руски дипломати. Това стана ясно от изявление на говорителката на външното министерство на Москва Мария Захарова. Според нея решението е взето “отвън”.
 

Руските дипломати трябва да напуснат страната до 24 ч. на 3-ти юли. София мотивира това свое искане с две основания. Едното е за резипрочност, а другото - за дейност, която противоречи на Виенската конвенция за дипломатическите отношения. 

 

Във връчената на посланик Митрофанова вербална нота се заявява още очакването на българската страна Русия да закрие временно генералното си консулство в Русе, като България ще закрие временно Консулството си в Екатеринбург.

 

Решението на България съобщи премиерът в оставка Кирил Петков.

 

“Искам да кажа на всички, не само на Русия, че всеки, който работи срещу интересите на България ще бъде призован и отзован да си отиде обратно в страната, откъдето е дошъл”, каза Петков и подчерта, че "България има служби, които работят за нейните интереси”, посочи Петков и допълни - голяма част от изгонените дипломати са работили за чужди служби. 

 

Това предизвика реакция у нас. Вътрешнополитическите страсти се разпалиха, защото според критиките Петков е взел това решение еднолично. От ДБ заявиха, че не са били информирани, от ИТН отново намериха повод да критикуват управленския подход на Кирил Петков и да го обвинят в това, а от БСП събраха партийния актив спешно, за да обсъдят ситуацията. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Иван Таков: Решението на Кирил Петков да изгони 70 руски дипломати е безотговорно и вредно за България 0| 3397 | Иван Таков: Решението на Кирил Петков да изгони 70 руски дипломати е безотговорно и вредно за България Първи отговор! Русия затваря консулските си служби у нас 0| 5612 | Първи отговор! Русия затваря консулските си служби у нас Русия ще отговори на експулсирането на 70 дипломати от България 0| 3800 | Русия ще отговори на експулсирането на 70 дипломати от България Игор Федик за Фрог: Русия като държава терорист - сигнал към Мадрид и отговор за снабдяването със системата HIMARS 0| 5077 | Игор Федик за Фрог: Русия като държава терорист - сигнал към Мадрид и отговор за снабдяването със системата HIMARS

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads