Действията на испанските власти идват след серия операции у нас между май и октомври в няколко области на страната.

В рамките на разследването родните криминалисти започнали да работят по изясняване на случаи на откраднати нови автомобили. Според първоначалните информации тези коли основно били крадени от територията на столицата и регистрирани след промяна на фабричните им номера.

У нас служителите на ГДНП са задържали над 20 такива автомобила. За други имало информация, че са с променени данни и изнесени в Испания. Властите в Мадрид са били информирани. В резултат са осъществени арестите на 7 участници в престъпната група. Открити са десет автомобила, които по предварителни данни са оценени на около 350 000 евро.