Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

10| 1275 |04.03.2026 НОВИНИ

Запрянов е разрешил преминаването през въздушното ни пространство на чужди въоръжени сили

.
Председателят на Народното събрание Рая Назарян обяви в пленарна зала, че служебният министър на отбраната Атанас Запрянов е уведомил парламента, че е издал заповеди, с които е разрешил преминаването на през въздушното пространство и пребиваването на територията на България на съюзнически и чужди въоръжени сили и средства, предаде Дарик.
 


Уведомленията са предоставени на комисията по отбрана.


Издадените заповеди са в изпълнение на Закона за преминаването през и пребиваването на територията на Република България на съюзнически и на чужди въоръжени сили.

 

Съгласно закона министърът на отбраната има правомощието да разрешава преминаването и пребиваването на съюзнически и чужди въоръжени сили и средства както през въздушното пространство, така и на територията на страната.

 

След издаването на заповедите законът изисква уведомяване на Народното събрание, като информацията се предоставя на комисията по отбрана за контрол и прозрачност. Целта е присъствието на чужди военни сили да бъде регламентирано и в съответствие с националните интереси.

 

Всички съюзнически и чужди сили са длъжни да спазват законодателството на страната.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 2740 |26.02.2026 НС чака Гюров 2 часа заради самолетите, Нейнски ги нарече „логистични бензиностанции“ . 0| 2501 |30.12.2025 Държавата въвежда нов план за действие при заплаха за въздушния трафик . 1| 2965 |14.11.2025 Запрянов уверява: Армията е подсигурена с бензин и дизел за една година . 21| 7419 |02.05.2025 Изслушват министър Запрянов, ДАНС и шефа на Военно разузнаване заради F-16 и вражески достъп

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads