Реклама / Ads
19| 5372 |01.06.2015 АКТУАЛНО

Танов: Човешкият фактор по границите почти отпада

.
Ваньо Танов
Опашки по границата имаше заради нова система, която изискваше време и настройка, но тя напълно автоматизира процесите, изчислява теглото на автомобила, камери четат номерата и автоматично става обработката, заяви по НТВ шефът на А Митници Ваньо Танов.
 
Максимално ще се избегне човешкият фактор. Приходите нарастнаха повече от 20 пъти. И 8-те трасета работят на автоматичен режим, обясни танов, който от седмица нощува на Капитан Андреево.

Един камион, тръгнал от Истанбул, вече ще бъде проверяван не повече от 2 минути. Само ако има някакво съмнение, тогава ще се прави допълнителна проверка.

Оттук нататък не би трябвало да се създава напрежение и опашки, увери Танов. Митничарите били притеснени, че се намаляват работните места и отново ще има съкращения и започнали различни слухове и демотивация. Автоматизацията свежда до мининум човешкия фактор и корупцията по отношение на пътните такси ще е нула, защото няма да има участие на митнически служители. Вече няма да се работи с парични знаци, а с карти.

Новият началник на Митница Свиленград Юлиан Михов влиза днес на работа.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 6912 |02.01.2025 Няма да съкращаваме хора заради приемането в Шенген, категоричен е Антон Златанов . 0| 11336 |04.10.2016 Осъдени митничари за корупция? От умрял писмо! . 33| 17789 |21.01.2016 Скандал тресе митницата! Танов назначи обвиняем за корупция в наркоотдела в Бургас . 7| 8774 |15.07.2014 Ваньо Танов за Фрог: Не ми се вярва да са изнасяни чували с милиони през летищата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads